WYDARZENIA

Niezwykła lekcja przyrody

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 25 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Celem spotkania było szerzenie u najmłodszego pokolenia świadomości proekologicznej, aktywne angażowanie uczniów w ochronę środowiska poprzez wspólne dokonanie nasadzeń drzew, otrzymanych w ramach projektu "100 tysięcy drzew na 100 lecie województwa łódzkiego".

Podczas uroczystości przygotowanej przez "leśne wróżki" - nauczycielki klas młodszych p. Annę Stępień, Izabelę Wawrzyniak i Annę Kinas - przypomniano najważniejsze zasady dbania o naszą planetę.

Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom uczniowie mogli bliżej poznać zjawisko smogu oraz przeanalizować czystość wód w stawie, kałuży i rzece. Przypomnieli również zasady segregacji śmieci oraz szybko uporali się z posprzątaniem zaśmieconego lasu. "Drzewa" zgromadzone w naszym ,,szkolny lesie" przypomniały dzieciom dlaczego są ważne i czego potrzebują. Wspólnie rozmawialiśmy również o tym, jak zadrzewienie wpływa na poprawę jakości powietrza.

Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli przysięgę Małego Ekologa oraz wspólnie z panią dyrektor posadzili małego ,,kasztanka" w szkolnym ogrodzie.
"…Będziemy o niego dbać i obserwować jak rośnie, bo my drzewa kochamy i zginąć im nie damy!".

01 02 03 04 05 06 07 08 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9


"... szkoła, która ma patrona i sztandar,
ma swoja tożsamość."Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystając z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.