WYDARZENIA

EUROWEEK '2019


Powiększ...


Uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej im. W. Bełzy w Bieniądzicach pełni radości i entuzjazmu wrócili z pięciodniowego (24-28.04.2019) obozu językowego EUROWEEK - Szkoła Liderów w Długopolu Zdrój.

Już siódmy raz uczniowie naszej szkoły brali udział w tym niecodziennym obozie edukacyjnym, gdzie językiem umożliwiającym komunikację był język angielski. Zajęcia aktywnie włączające w życie demokratycznego społeczeństwa w całości prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. W tym roku byli to m.in. studenci z Meksyku, Wietnamu, Urugwaju, Filipin oraz Chin.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, które w dużej mierze kształtowały znajomość języka angielskiego, ale także umożliwiały nawiązanie nowych znajomości, poznania odległych kultur i zacieśnienia więzi między uczniami i nauczycielami. Uczniowie tworzyli m.in plakaty prezentujące ich wymarzone szkoły, uczucia, emocje, mocne i słabe strony.

Pracowali także nad zagadnieniami dotykającymi cały świat tj. głód, bieda, zanieczyszczenie środowiska, życie pod wodą i starali się znaleźć najlepsze rozwiązanie danego problemu. Nie zabrakło oczywiście wspólnego tańca, śpiewu czy sekretnego przyjaciela.

Otrzymując bardzo pozytywne wzmocnienie wszyscy uczniowie wrócili do domów z nową energią i wiarą w rozwój talentów, które każdy posiada.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9


"... szkoła, która ma patrona i sztandar,
ma swoja tożsamość."Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystając z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.